Ahmad Shabery Cheek

Datuk Sri Ahmad Shabery Cheek (lahir pada10 Disember 1958)  merupakan Menteri di Kementerian Pertanian dan Industri Asas Tani sejak 29 Julai 2015 hingga sekarang. Sebelum ini beliau merupakan Menteri di Kementerian Komunikasi Dan Multimedia. Beliau juga merupakan Ahli Parlimen Kemaman

Jawatan yang pernah disandang dalam kabinet:

Jawatan yang pernah disandang dalam parti:

  • Julai 2015 - Kini, Menteri di Kementerian Pertanian Dan Industi Asas Tani.
  • Mei 2013 - Julai 2015, Menteri di Kementerian Komunikasi dan Multimedia, Malaysia.
  • April 2009 - May 2013, Menteri di Kementerian Belia Dan Sukan.
  • Mac 2008 - April 2009, Menteri di Kementerian Penerangan Malaysia.
  • 2004 - Kini, Ahli Parlimen, Kemaman Terengganu
  • 2009 - kini, Pengerusi Kelab UMNO Luar Negara.
  • 2009 - kini, Ahli Majlis Tertinggi UMNO.
  • 2001 - kini, Timbalan Ketua Bahagian UMNO Kemaman.
  • 2009 - 2010, Ketua Penerangan Badan Perhubungan UMNO Terengganu.
  • 2004 - 2008, Ketua Penerangan Badan Perhubungan UMNO Terengganu
  • 2004 - 2006, Ahli Biro Penerangan, UMNO Malaysia
  • 2004 - 2006, Pengerusi Hal Ehwal Luar Negara Kelab Penyokong-Penyokong Kerajaan Barisan Nasional (BNBBc)
Parti Gabungan: Barisan Nasional
Parti: UMNO
Pilihan Raya Umum Terbaru: PRU14

Kerusi Bertanding PARLIMEN:
  • PRU11- P40 Kemaman
  • PRU12- P40 Kemaman
  • PRU13- P40 Kemaman
  • PRU14- P40 Kemaman

Kerusi Bertanding DUN: Tiada

989 - Diploma Lanjutan Perhubungan Antarabangsa, Universiti Uppsala, Sweden.
1986 - Master Sains Politik, University of Leeds, England.
1983 - Ijazah Ekonomi, Universiti Malaya

Video Berkaitan Ahmad Shabery Cheek